Aktiv žena Boštanj praznoval 20 let

Objavljeno 16. november 2013

V soboto 16. novembra so članice Društva kmetic Sevnica –Aktiva žena Boštanj organizirale praznovanje 20. obletnice svojega neprekinjenega delovanja v Boštanju. Z bogatim kulturnim programom v katerem so nastopili učenci OŠ Boštanj pod vodstvom mentorice Z. Kozinc, Ljudskih pevcev iz Boštanja in ŽPZ Azeleja iz Boštanja, so poskrbeli za prijetno vzdušje. Prireditev je popestrila z dokumentarno video projekcijo fotografij ga. Judith Zgonec, svoje delo pa sta v besedah predstavili zadnji dve predsednici gospe Vida Križnik in Marija Gošte, ki tudi vodi aktiv v zadnjih letih.

Čestitke in pozdravne nagovore so članicam aktiva izrazilištevilni, med njimi: Župan g. Srečko Ocvirk, predsednik KS g. Jože Udovč, ter predsedniki pevskih skupin in društev iz KS in občine Sevnica. Prireditev je vodila ga. Renata Vrisk. Ob tej prireditvi so članice aktiva pripravilečudovito razstavo pekarske, kuharske in rokodelske dediščine ter svojega umetniškega znanja. Vsi obiskovalci in udeleženci prireditve pa smo bili po prireditvi ob prijetnem druženju pogoščeni s kulinaričnimi dobrotami aktiva in pijačo članov društva vinogradnikov Sevnica-Boštanj. Za dobro glasbo pa sta ob druženju poskrbela neutrudna brat in sestra Zaplatar z Jablance.

(tekst: Janez Levstik, foto: Judith Zgonec)