Otvoritev novega mostu čez Mirno

Objavljeno 12. julij 2012

V četrtek, 12.7.2012 so se številni gostje, predstavniki KS Boštanj in krajani Boštanja zbrali na svečani otvoritvi novega mostu v Dolenjem Boštanju. V celoti nov most je bil zgrajen na mestu, kjer je leseni most čez reko Mirno stal že od prej. V preteklih desetletjih so ga nekajkrat poškodovale vodne ujme, izgradnja novega mostu pa je bila potrebna tudi zaradi vse večjega prometa in razvoja kraja. Trak na novem mostu, ki bo za razliko od prejšnjega, omogočal dvosmerni promet in nemoten prehod pešcev, so svečano prerezali predsednik KS Boštanj Jože Udovč, župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk in direktor podjetja Infra mag. Vojko Sotošek.

Celotna investicija sodi v sklop dokončanja ureditev ob izgradnji HE Blanca, vredna pa je okvirno 270.000 evrov, znaten del sredstev je od tega zagotovila Občina Sevnica. Župan Občine Sevnica je v nagovoru poudaril pomen nove pridobitve in hkrati predstavil še druge posege in aktivnosti, ki se odvijajo v Boštanju oz. se bodo v kratkem pričele. Krajani bodo prav gotovo veseli novih pločnikov v kraju, razširjenih cestišč, dokončanja optičnega omrežja, izboljšane oskrbe s pitno vodo in posodobitve glavne ceste skozi kraj. V priložnostnem programu, v katerem so sodelovali godbeniki iz Sevnice in Ljudski pevci iz Boštanja, je zbrane nagovoril še predsednik KS Boštanj, blagoslov novega mostu pa je opravil domači župnik Fonzi Žibert. Po svečanem delu so Aktiv žena iz Boštanja, Društvo vinogradnikov Sevnica-Boštanj in harmonikaš Oskar Stopar poskrbeli za prijetno druženje.

(tekst in foto: Milan Simončič)