• Domov
  • »

Kulturni praznik in praznik KS Boštanj

Objavljeno 14. februar 2016

V počastitev kulturnega praznika in praznika KS Boštanj, je v Boštanju, v soboto 6. februarja potekala priložnostna slovesnost. Kulturni program so obogatile tri uspešne vokalne skupine, ki delujejo v kraju, in sicer ženski vokalni trio Triola, ženski kvartet Vilinke in Oktet Jurij Dalmatin. Spregovorila sta župan občine Sevnica Srečko Ocvirk in predsednik KS Jože Udovč.

Ob tej priložnosti je Krajevna skupnost Boštanj, za bogatitev kulturnega življenja v skupnosti, podelila dve plaketi KS Boštanj. Za dosežene uspehe na glasbenem področju in promociji kraja sta ju prejela Ženski pevski zbor Azaleja, ki je v preteklem letu praznoval 15 letnico delovanja ter mladi boštanjski glasbenik Tine Bec.

Krajani smo se prireditve, ki jo je povezovala Jelka Bec, udeležili v velikem številu. Prijetno srečanje smo zaključili ob domačih dobrotah, ki so jih pripravile članice Aktiva žena Boštanj.

Fotografije je posnela Judith Zgonec.